Vyber si

26. ledna 2015 v 14:07 | Thaesia Tayarinne |  Témata týdneUž delší dobu pokukuji po nějakém tématu týdne, které by mě zaujalo a donutilo o něm napsat pár řádků. Tohle je pro mě téma jako dělané. Kdo zná podrobněji můj život, jistě ví, že ono 'vyber si' slýchávám velice často. Ovšem nedávno jsem ho zažila zahnané do takového extrému, že jsem sama nevěděla, co dělat.
Nikdo nemá právo vám říkat, co si máte vybrat. Může pouze poradit, protože život, který žijete, je jen a pouze ve vašich tlapkách. Ano, nejčastěji to slýcháme od svých rodičů. Například já budu za rok maturovat (jsem happy jak dva grepy) a s tím souvisí i výběr vysoké školy. Tady máme s mojí drahou maminkou velice rozdílné názory. Mým snem je dělat ilustrátorku, animátorku nebo dokonce concept art, upřímně, byla by to práce snů, kdyby se to podařilo. Ale moji rodiče by mě nejraději viděli jako paní učitelku mezi dětičkami (mám lvíčátka ráda, ale není to to, co chci dělat), nebo někoho, kdo doučuje ostatní cizí jazyky. Je fakt, že mi jdou, ale upřímně, stačí mi ten, co mám v tlamičce. "Vyber si, buď budeš na humanitární škole a něco se naučíš, a nebo dokonce života nebudeš nic umět." Po této nabídce se většinou vždy štěkneme, protože na to máme úplně jiný názor. Nejsem na tom sice tak úžasně, abych si mohla linkovat, jak budu animovat super filmy, ale řekla bych, že o umění něco vím a učitelé mě jen podporují (pokud tohle náhodou čte můj učitel na figurálku, tak mu děkuji :D ale spíše doufám, že ne). Na druhou stranu jim rozumím. je fakt, že já se packama, myšleno manuálně, živit nemohu, ale to tu nechci rozebírat, je to až moc osobní. Takže mi zbývá jen ten mozek :'D

To bylo rodičovské 'vyber si'. Nyní zabočím do úplně jiného a to do vztahu. Když vám partner řekne, 'vyber si' nemusí po vás vždy chtít rozhodnout, jestli si vyberete mezi vanilkovou nebo jahodovou zmrzlinou, jsou i horší případy, kdy se do vašeho vztahu vmísí někdo třetí. Několik mých kamarádek i kamarádů s tím mělo problém, proto to zde zmiňuji a i já to zažila (v mém případě ten třetí byla sestra, ale to jsme byli ještě lvíčata...). Nevěra je velice nehezká věc, ať je jakkoliv dlouhá, avšak každý nemá stejný názor. Proto v tomto případě je dle mě nutné říci 'vyber si'. Protože... je jiná cesta? Tímto tento krátký odstaveček ukončím, protože bych zasahovala do jiného tématu. Věrnost je cenná vlastnost.

A přicházím do dalšího vztahu a to kamarádského. Tam, když vám vaše BFF řekne, ať si vyberete mezi jí a tou druhou, které komentujete víc profil na FB a lajkujete... promiňte, ale tohle je podle mě totální blbost. Vastně mě celé 'Bff kamarádství' nikdy moc nebralo. Mám pár skvělých přátel a tím to hasne, jistě, jsou mezi nimi lepší i horší, ti, se kterými mluvím denně a ti, se kterými se zdravím párkrát za měsíc, ale abych měla jen jednu speciální, kterou bych výrazně upřednostňovala a vyčítala jí, když si bude psát s někým jiným... to skutečně ne. Já vím, asi v tomhle nejsem ta pravá lví slečna, to bude tím, že jsem jeden čas byla vlastně lev :D Chci Tím jen říci, že na tom s kým si povídáte vůbec nezáleží, když je vám dobře. Chápu strach i zklamání těch, kterým už jejich kamarádi tolik nepíšou, já sama to několikrát zažila a zažívám i teď. Ale nemůžeme je chtít kvůli tomu rozdělit s jejich novými známostmi. Na to nemáme právo.
Je hezké, když vám vaši přátelé pomáhají a já vždy oceňuji jejich pomoc. Ovšem, aby mi někdo říkal 'vyber si mezi mnou a tvým partnerem', to už je i na mě moc. Opět narážím na něco osobního, ale, když jsem to nakousla... v tomto případě jsem si samozřejmě vybrala druhou možnost. Nebylo to lehké, všechny své přátele mám moc ráda, ale lidé se mění, z milých se stávají zlí a z pravdomluvných zákeřní. O to víc mě to zamrzelo. Ale život jde dál a já teď vidím, že jsem udělala dobře.

'Vyber si' možná mnohdy řeknete i sami sobě. Já často zvažovala nabídky, které mi život přinesl a vybrala si, musela jsem bojovat pro spravedlnost, i když jsem za to nakonec byla sražena na zem. Hájila jsem své přátele až do posledního dechu, lvužel, spoustu z nich jsem musela opustit. Nechci zde uvádět důvody, někdo vám zkrátka ublíží tak moc, že už nejste schopni pokračovat. Já prošlapala si postupně svojí cestičku, protože jsem si zvolila tu těžší, kde ještě nebyly šlépěje nikoho dalšího. Ale tak to chodí. Něco za něco. Vyber si. Nikdy nebudeš mít všechno.

No, to bude pomalu asi vše, co jsem vám chtěla k tomuto článku napsat. Už jsem vám řekla svůj názor na to, kdy je potřeba říci 'vyber si', kdy je to nevhodné a i kdy byste to říkat neměli. Ano, článek je hlavně o mě a mých zkušenostech, jelikož tohle je osobní blog, ale snad vám to moc nevadí.

Co říci závěrem? Mnohdy jsem měla chuť některým říci 'vyber si', ale nakonec... to není můj život, ale mých přátel, známých, mých milovaných a pokud v něm nemám být, čas to ukáže. Jak se zpívá ve Spiritovi - Je to můj svět, je to můj plán. Je to má cesta víry, říct si troufám. Je to můj den, je to má zem. Každý sám ať soudí, kdo já jsem...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mioherna Mioherna | 27. ledna 2015 v 14:50 | Reagovat

Předchozí články jsem sice četla, ale nekomentovala... Tak napíšu koment alespoň sem :c

Konečně nějaká dobrá téma týdne, na kterou se dá napsat článek nu. :I Taky slýchávám věci tohoto typu dost často. Když se nad tím tam zamyslím, 'vyber si' mi ještě nikdo takto neřekl, ale věci jako "Nemůžeš mít všechno" a "Buď toto, nebo tamto" slýchávám docela často. A lhala bych, kdybych řekla, že mě to neštve .-. Já patřím k lidem, kteří si neumí vybrat ani mezi tou vanilkovou a jahodovou zmrzlinou, takže... Fakt nenávidím, když si musím vybírat. Hlavně když jde o nějakou vážnou věc.

Rodičovské 'vyber si' chápu... I když mě se to nestává až tak často. Já si zatím vysokou vybírat nemusím, *základka* ale střední... No, mamka je s mým výběrem spokojená, tátovi je to asi jedno. Všeobecně, rodiče mi málokdy říkají co mám dělat. Když budu šťastná, bude jim jedno jakou práci mám :D Rodičovské 'vyber si' teda slyším opravdu zřídkavě xD

Tento odstavec bohužel nebudu komentovat, protože žádného partnera ani vztah nemám, tím pádem nevím co na to říct. V dané situaci jsem se ještě neocitla (a doufám že se v ní ani neocitnu :D).

Jo, toto se mi už stalo. Ne přesně mě, no. Mě nikdo neřekl, že si mám vybrat. Spíš někdo si měl vybrat mezi mnou a někým jiným. Musím říct, že je to skutečně nepříjemný pocit... Hlavně když si nevyberou tebe. Ale život jde dál, přesně jak jsi řekla. Od té doby, co se mi to stalo, už taky na BFF kamarádství moc nejsem. Cením si každého kdo mi napíše, a je mi jedno jestli ten člověk je moje BFF, nebo ne. BFF je jen titul, kterým označíš člověka, s kterým si rozumíš. Stejně to nebude 'forever', protože lidé se mění, může do toho vlézt někdo další... Blah blah blah. Shrnutí: BFF je na nic :DD

Ta básnička ze Spirita je božská *-* :c A máš nádherný dess, omg e_e :3

Jelikož už nevím co napsat, omlouvám se za spam a... ahuj :D

2 Tila Etteritte Akhaira Tila Etteritte Akhaira | Web | 27. ledna 2015 v 22:03 | Reagovat

Nestává se moc často, aby bylo takto zajímavé téma týdne. Ano, ta stále opakující se slova. "Vyber si." Mně byla již jako malému štěněti, od prvního setkání s kolektivem, to znamená od mateřské školy, vlastně až doteď, předhazována volba. Vyber si. Buď budeš stejná jako ostatní, nebo tě většina těch lidí, které potkáš, bude nenávidět. VYBER SI. A já si vybrala možnost druhou.
Takže vím, co znamená jít neprošlapanou cestou, jelikož sama se po ní také ubírám. Bílá srst pokrytá jizvami a škrábanci, ale já si stále říkám: stojí to za to.

Rodičovské vyber si moc dobře znám. Sama mám někdy s rodiči neshody, když přijde řeč na budoucnost. I když až za několik let, přeci jen si také budu muset vybrat, kam půjdu na vysokou.

Co se týče vztahů , k tomu nemám co říci, jelikož v takovýchto věcech se jakožto samotářský tvor nevyznám.

K "BFF" ... podle mě je to naprostá blbost. Lidé neustále říkají "navždy" a "nikdy", ale jak jde čas, mění se, na staré myšlenky zapomínají. Nakonec stejně vše dopadne úplně naopak.
Souhlasím s Miou; BFF je na nic. :D (Zvláštní, když vám dojde, že jste kdysi psali smajlíky všude a nyní máte problém mezi ta chaoticky rozházená slova nacpat alespoň jednoho.)

...Malinko jsem to s délkou komentáře přehnala, že?

3 Taya Arkatt-Leonnwis, první svého jména Taya Arkatt-Leonnwis, první svého jména | E-mail | Web | 28. ledna 2015 v 12:01 | Reagovat

[1]: Tak to se máš s těma rodičema :D
S BFF je to skutečně na tlapku, nevím, co k tomu víc říci :'D
A ta písnička božská skutečně je, já fíím :D
Vůbec nespamuješ :3
Děkuju za komentář :)

[2]: Dle mě je lepší být originální, než ovečkou ve stádu.
Sliby - chyby. Yap, je to na nic, v dnešní době nevíš čemu a hlavně komu věřit. Je to smutné, ale je to tak...
(Jo, ten pocit je hrozný. Obzvlátě, když se Ti to stane s někým, s kým si toho tolik prožila :/

Ani ne :) jsem ráda, za takové komentáře. Vůbec za nějaké :D

4 Matt Matt | 28. ledna 2015 v 17:02 | Reagovat

Wow :) V životě by mě nenapadlo, že zrovna na tohle téma se člověk může takhle rozepsat. Například mě by na tohle napadlo sotva pět řádků, řekl bych :D Ale se vším, co jsi do článku napsala, musím souhlasit. Jen musím podotknout, že je zajímavý, jaký mají naši rodiče rozdílný názor na učitelské řemeslo. :D Mě mamka furt říká: "Buď si cokoliv, hlavně ne učitel nebo něco obdobnýho." (Bude to tím, že je učitelka, přestože teď nepracuje.) :'D K tomu kamarádskému vyber si..Tohle díkybohu moc nezažívám, jelikož v reálu mívám kamarádů poskrovnu a navíc nejsem moc konfliktní (i když jak na co xD) a přelétavý, takže s tím problém nemám. :D De facto, ani si nepamatuji (vyjma první třídy), že by mě někdo někdy nutil do výběru. :) ..Takže ti nezávidím. :/

5 Taya Arkatt-Leonnwis, první svého jména Taya Arkatt-Leonnwis, první svého jména | E-mail | Web | 1. února 2015 v 19:03 | Reagovat

[4]: No vidíš a mě to přišlo ještě krátké :D
No, s těmi přáteli to není zrovna dvakrát příjmné, ale stalo se :)
Díky za komentář :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Milý návštěvníku,
děkuji, že jsi zavítal na tento blog o jedné zlatavé lvici a její zemi.
Doufám jen, že jsi tu byl spokojen a tvá přítomnost zde nebyla jen ztrátou drahocenného času.
Těším se na tvou další návštěvu.

Na celém blogu carlev15.blog.cz platí přísný ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ jakékoliv mé tvorby bez uvedení zdroje!