Císařova rodina

15. února 2015 v 14:15 | Thaesia Tayarinne |  Traditional ArtZdravím vás, přátelé. Omlouvám se, že přidávám víc a víc článků v jeden týden, ale tvořím, dokud mám čas a nějakou tu inspiraci :D Za chvíli to tu zase bude prázdné jak v CiArské poušti :'D Mno, ale k témtatu... Napadlo mne, že bych mohla udělat takový malý postup a ukázku toho, jak kreslím. Avšak nebude to digitálně v podobě speedpaintu, ale tradičně, akrylovými barvami na plátno. Postup svojí práce vám bduu ukazovat v podobě nafocených obrázků a popisu jednotlivých kroků.

Pokud se rozhodnu doma kreslit na plátno, jakéhokoliv formátu, není to pro mé osobní účely, ale vždy pro někoho. A ani tenhle obrázek nebyl výjimkou. Byl to dárek pro mého lvíčka. Když jsem se ho totiž ptala, co by si přál nakreslit, řekl naší příběhovou rodinu, slavnostně oblečenou. A tak jsem vzala určitý výjev z příběhu Terry Infinity, kde jsme zrovna psali a využila jsem i oblečení, které jsme měli na sobě. Nenechte se ovšem mást barvou Tayiných šatů, takto to vypadá, že jsou na svatbě, když je Askaru v černém, ale není to tak :D (Na svatbě v El'dře měla Taya šaty, které dokonale imitovaly barvu jejího kožíšku, s dlouhou vlaječkou.)


Ani nevím zda to někoho z vás bude zajímat, koneckonců, blog je hlavně o mě a já se kreslením zabývám, ale kdyby přece jen ano, klikněte, prosím, na celý článek.


První krok, skica
Vzala jsem do packy tužku a zlehka (no dobře, spíše jsem do toho až moc ryla :D) vykreslila vodící čáry, které následně vybarvím. Rozvrhla jsem všechny postoje a motivy oblečení, což nebyla žádná legrace. Zkuste si narvat lva do oblečení. Proto zde má Askaru svůj tradiční plášť, Tayarinne vrstvené šaty stejně jako Calime s Noemi, Askaru VI. má plášť a Taya II. Takové šatičky šikovně přetvořené do pláště. Díky vybarvení se později dozvíte, kdo je kdo.
(A yap, mám podložku s lvíčátkem =3)


Druhý krok, pozadí
Chtěla jsem něco, co bude vystihovat El'dru, ale jelikož si na nějaké extra pozadí s akrylkami zatím netroufnu, zvolila jsem zlato-červenou barvu císařské chodby z příběhu. Použila jsem na to své skvělé perleťové barvičky, možná to tu není dobře vidět, ale když ten obraz držíte v packách, krásně se to pozadí leskne. Horší bylo počkat až barvy úplně uschnou, co se tohoto týče, jsem hrozně nedočkavý tvor a hned chci čmárat.
(Ano, teď to vypadá vskutku strašlivě.)


Třetí krok, Askaru VI.
Jak jste si mohli všimnout už u pozadí, kde jsem vybarvila kousek packy jen pro zkoušku, vtřetím kroku jsem začala vybarvovat postavy. Nutno podotknout, že správně mají mít křídla, avšak sama nevím, proč je s nimi nekreslím :D Stínovat černou a bílou je vždy pěkný oříšek, alespoň pro mě a tak jsem dala synkovi jen základní barvy, jakžtakž vystínovala plášť a slíbila si, že se k němu vrátím později. Ale uznejte, že už to začíná k něčemu vypadat.


Krok čtvrtý, Calíme IV.
Následovala moje dceruška. Pořadí vybarvení postav bylo zcela náhodné, tak jak se mi chtělo. U Calime jsem hodně řešila provedení šatů a několikrát je předělávala. S modrou jsem se nějak nemohla skamarádit a tak jsem míchala všechny možné odstíny. Nakonec to dopadlo takto, s menšími úpravami na synkovi.


Krok pátý, císařovna
Tak přišla řada na mě. Srst jsem celkem zvládla, ale ty šaty... jak jen vystínovat bílou a ještě akrylkami? Tak jsem sněhové barvě dodala trochu světle modrého lesku a přidala zlatý náhrdelník. Nakonec to dopadlo celkem obstojně i s kamínkem v bambulce ocásku.


Krok šestý, císař
A přišla další černá, v podobě pláště a hřívy. A s ní i další otázka: Jak sakra oddělím hřívu od pláště? Jelikož tu bylo mnoho částí, které čekali na zaschnutí, rozhodla jsem se s odpovědí na mou řečnickou otázku počkat a začala jsem vybarvovat dcerku Tayu a do hřívy jsem Askarovi vpletla ještě zlatý řetízek. Má nespokojenost jen rostla...


Krok sedmý, Taya II.
Tak, oblékla jsem Tayu do stříbrno-zlatých šatiček, dodala realističtější vzhled Askarově plášti a začala packu u Noemi, abych namíchala správnou barvu. Přičemž jsem ještě lehce doladila stěny, které na několika místech postrádali lesk a na dalších bylo zase barvy až moc. Zbývalo vybarvit poslední dcerušku.


Krok osmý, Noemi IV.
Nevím proč, ale zelené šaty mi daly kupodivu také zabrat. Míchala jsem tam více odstínů a zdobila je, ne moc výraznými barvami. Ano, Neominy packy jsou trošku více vidět, to je proto, že je má bílé a chtěla jsem jim dát větší důraz. Nicméně mě pohled na celou rodinku naplnil jakýmsi zvláštním pocitem a mě se dílo na malou chviličku zdálo docela hezké.


Krok devátý, koruny
Co by to bylo za císařskou rodinku bez korun? Samozřejmě jsou ve větší blízkosti daleko hezší, ta Askarova má na sobě třeba stromeček se zlatou korunou, úplně nahoře, ale to asi nemůžete vidět. Ta moje má zase siluety lva a lvice s lvíčaty kolem nich. Jak říkám, na detaily tu moc nebylo místo, což je škoda.


Krok desátý, detaily
Už zbývalo vymyslet jen něco originálního a krom podpisu ve lvým písmu dole jsem neměla absolutně nic. A tak jsem na okraje plátna, které jsem vybarvila černě, zlatě napsala ve lvím písmu ještě něco, poté přidalaještě něco na přední stranu a... HOTOVO!
Toto je finální obrazCelkový čas: Asi deset hodin, nejsem si jistá, ale méně určitě ne, díky schnutí barev.
Spokojenost: 5/10

Doufám, že se vám tento článek alespoň trochu líbil a nenudil vás to :D Pokud na vás naopak má tvorba zapůsobila, hlasujte prosím v anketě :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Další takový článek?

Ano!
Jistě, že ne.

Komentáře

1 Shetlandy Shetlandy | Web | 15. února 2015 v 15:21 | Reagovat

Tak tohle je bezkonkurenční! <33

2 Jeeperka Jeeperka | Web | 15. února 2015 v 17:26 | Reagovat

No super :) Dělej takových článků víc, miluju tvoje kresby na papír

3 Taya Arkatt-Leonnwis, první svého jména Taya Arkatt-Leonnwis, první svého jména | E-mail | Web | 15. února 2015 v 20:02 | Reagovat

[1]: Děkuji :)

[2]: Díky moc :P

4 Matt Matt | 20. února 2015 v 14:13 | Reagovat

S tím hodnocením si musíš dělat srandu, co? :D Tahle krása 5/10, no to určitě. Minimálně 10/10, aby se tam ty bodíky hezky vešly. :D Vážně krásný. x3

5 Taya Arkatt-Leonnwis, první svého jména Taya Arkatt-Leonnwis, první svého jména | 29. dubna 2015 v 12:52 | Reagovat

[4]: Děkuji moc! :D
Ale ne, opravdu to nesplnilo mé očekávání :/ :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Milý návštěvníku,
děkuji, že jsi zavítal na tento blog o jedné zlatavé lvici a její zemi.
Doufám jen, že jsi tu byl spokojen a tvá přítomnost zde nebyla jen ztrátou drahocenného času.
Těším se na tvou další návštěvu.

Na celém blogu carlev15.blog.cz platí přísný ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ jakékoliv mé tvorby bez uvedení zdroje!