Jeden den v cizím těle

6. června 2015 v 14:07 | Liten |  Témata týdne
Mauria~
Tohle téma týdně mě nesmírně zaujalo a ačkoliv nemám moc času, na tohle si prostě musím najít chvilku. ^^
Přeýšlela jsem, kým bych se mohla na jeden den stát a napadlo mě, že bych sepsala krátkou CiArskou povídku výprávěnou někým jiným. Na blogu ho asi ještě neznáte, ale na DA už s tímto tvorečkem dva obrázky mám.
Nuže, jste připraveni? Pohodlně se usaďte, nejlépe s něčím nom nom dobrým na zub a... příjemné počtení!

Cesta draka
krátká CiArská povídka

"Jistě, můj králi," ukloním se a odcházím i se svým úkolem. 'Ach, v CiAru je tak krásně.' pomyslím si. Celý hrad je provoněný lorovým čajem, který mě voní po Ouščiných sušenkách, a vládne tu příjemná atmosféra. Schovám svitek pergamenu do své brašny a tu následně zapnu zlatou sponou s duhovým okrajem, který tvoří drahokamy. Krásně se zaleskne a já se nad tím musím usmát.


"Nemusíš vůbec spěchat," slyším za sbeou králův hlas.
"Můj vládče," začnu zase já a otočím se na něj, aby mě lépe slyšel. "Váš dopis doručím dříve, než řeknete Arlés a Katty, to přísahám, jakože se Liten jmenuji," slíbím mu a mé zorničky se přitom lehce zúží. Ne na darmo jsem si vysloužil pověst toho nejrychlejšího a nejspolehlivějšího poštovního draka CiArského království v Savanách. Co by si jen o mě ostatní tvorové pomysleli, kdybych toto sdělení nedoručil včas, když je navíc od samotného krále!

"Však já vím," zasmál se lev se zlatou korunou, měl dokonale vyčesanou hřívu, avšak její od přírody vlnité prameny nedokázal nikdy nikdo zcela zkrotit. Musel se opět vrátit ke své práci, konečně, i já jsem měl tu svojí. Znovu jsem se uklonil. Vycházel jsem ze dveří a koutkem oka jsem stihnul ještě zahlédnout jeho rudý plášť s hermelínovým vzorem na konci. A je to tu, povinnosti.

Už jen krátkou chvíli přemýšlím nad laskavostí krále Xenose. Pozdravím všechny sloužící na hradě, co potkám a vyletím z otevřeného okna ve třetím patře. Musím do Tayeru. Kdybych jel kočárem, cesta mi bude trvat přibližně dvě hodiny, a ač jsou koně Albigoldové nesmírně vytrvalí, rychleji už jet nemohou. To já mám svoje, sice malá, ale za to mrštná, křídla.

Letím nad hradem a v dálce vidím Modré hory. Dlouho jsem tam nebyl, možná bych se tam měl zase zaletět podívat. Jen doufám, že nebude taková zima, jako posledně, to mi málem umrzla křídla, během mého letu. Avšak i tehdy jsem svůj úkol splnil. Hrdě zvednu hlavu při vzpomínce na tu událost.

Už půl hodiny mi trvá cesta podél Valorského břehu a já ještě nejsem ani trochu unavený. A to je ráno, velice brzy ráno, v tenhle čas někteří ještě chrupkají a já už plním svá poslání. Nevadí mi to, jsem velice aktivní tvor a dělá mi radost sloužit rodu Arkatt. Nevím, čím to je, že jsem dnes ještě nepocítil ani lehkou únavu, buď mi král něco namíchal do čaje a nebo se až tak moc těším na Ouščiny borůvkovo-malinové sušenky, že mi křídla kmitají sama od sebe.

Už abych tam byl. Cítím vůni vody, musím být blízko země křišťálové krásy a tak i vodopádu Cristall. Kdo ví, jestli ty pověsti o Plamenovi jsou skutečně pravdivé, já ale nemám důvod jim nevěřit. Někdo musel CiAr založit a pak... samotné Lory nevykvetly jen tak z ničeho nic na obyčejné savaně. Musí s tím mít něco společného. Mrzí mě, že někteří stále pochybuji, i když u krajů zmítaných válkou se to dá pochopit, tam slovo víra uhasíná stejně rychle, jako dohořelá svíčka.

Jak letím, začíná mi být trochu smutno. Stýská se mi po mých kamarádech. Oušce, Fialce, Stříbříkovi a Alisovi. Tolik legrace, co jsme spolu zažili. Usmívám se, když si uvědomím, jak silné je naše přátelství. Už abych byl u nich, už abych je zase viděl.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shetlandy Shetlandy | 6. června 2015 v 15:06 | Reagovat

Krásné, ten dráček je rozkošný. :3

2 Ayilliane The Whipped Cream Ayilliane The Whipped Cream | Web | 7. června 2015 v 16:50 | Reagovat

Ten dráček je hrozně pěkný C: stejně tak i ta povídka. Jinak, tohle je velmi skvělý nápad!
~  Šlehačka s Tebou! ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Milý návštěvníku,
děkuji, že jsi zavítal na tento blog o jedné zlatavé lvici a její zemi.
Doufám jen, že jsi tu byl spokojen a tvá přítomnost zde nebyla jen ztrátou drahocenného času.
Těším se na tvou další návštěvu.

Na celém blogu carlev15.blog.cz platí přísný ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ jakékoliv mé tvorby bez uvedení zdroje!