Emoce a jiné nesmysly

7. srpna 2015 v 18:45 | Tayarinne |  Témata týdne
Mauria vám všem.
VAROVÁNÍ: Tenhle článek bude hádám víc pesimističtější, než oslava Truchlíka v Černém lese CiArského Tayeru.
Emoce a jiné nesmysly

Když jsem se na tohle téma týdne podívala minulý pátek, kdy jsem byla na úžasných prázdninách se svojí bbbff, mávla jsem nad tím packou a řekla si, že vedu mnohem šťastnější život a že jsem se ze všech problémů již dostala a nebo je jen zapomněla. Ale teď si nejsem tolik jistá.

Připomíná mi to jeden článek, co jsem tu nedávno zveřejnila a úvahu nad mrtvým králíkem na silnici, ke kterému máte nutkání se pořád vracet, někteří ne a i o tom tu budu dnes psát. První a ta nejdůležitější věc, co zde chci říct je, že nejsem ten typ, co blog využívá k tomu, aby si na něm vylil srdíčko a žádal o to, aby ho ostatní litovali, ne. Blog byl odnepaměti mým domovem, kamarádem, kterému se mohu svěřit, ale i mým štítem, který mě chránil. A to se nezměnilo, ačkoliv bych po tomhle týdnu spoustu úžasných věcí zapomněla, žasnu nad tím, jak rychle se dokážou věci změnit, je to až vraždící.

Zpět kě mě a k tématu týdne. Já sama o sobě tvrdím, že jsem démon, nevyznám se ve svém myšlení ani psychice, ale ostatní o mě tvrdí jiné věci. Jak jsem strašně hodná, milá, nápomocná... a anděl. Možná, ale pokud jsem andělem, tak jedině bez svatozáře. Jinak si nedokážu objasnit věci, co se mi staly, věci, co mi někdo udělal, věci, na které nedokážu zapomenout a věci, které mě přiměly nevěřit. A to je snad ten nejhorší pocit, co jsem kdy zažila.

Chci tím jen říci... k čemu je být hodnou a milou lvicí? Jasně, máte báječnou reputaci, všude se o vás mluví s úsměvem a milým wrněním. ALE... obraťme list a podívejme si i na druhou stranu. Každý si na vás dovolí, protože ví, že mu odpustíte, najde si záminku vám ublížit, lhát vám do očí. Udělat cokoliv, aby vás vevnitř zcela vypálil a bude v tom pokračovat, dokud nezbyde ani trocha té vaší skvělé povahy.

A proto se ptám... k čemu je to? Už chápu tvory, které užívají sarkasmus a ironii v běžném hovoru, jakoby se nechumelilo, rozumím tvorům, kteří se straní citům. A je jim dobře, protože je nikdy nic nedokáže zranit. Obrnili se proti tomu. Možná prototak miluji seriál Sherlock, protože obdivuji chování hlavního hrdiny. Já tohle nedokážu. Mám v sobě až příliš empatie a pocitu viny, že nedokážu být zlá. Avšak právě teď bych taková chtěla být. Odpoutat se od toho věčného smutku a zklamání, které mi dalo velkou ránu přímo na čumák. Ale jak se zpívá... život jde dál. A nikdo vás nebude litovat věčně, začínám si myslet, že v životě přežijí skutečně jen tací, kteří nemají ani kapku studu a jen berou a hrabou pod sebe.

Možná proto jsem předurčena k záhubě... možná proto po mě všichni jen šlapou a možná proto mi lžou...


Ale čím víc slábne... tím víc je silnější...


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sarabi Sarabi | 18. srpna 2015 v 17:41 | Reagovat

mluvíš mi z duše jeden čas jsem i já musela být obrněná chladná a bezcitná. lidi mě nesnášeli báli se mě a snažili se na mě útočit ve větším počtu(8:1) a to mě ještě více plnilo nenávistí a silou  .. no ale já jsem poté byla taky na prázdninách a na těch jsem o to brnění zase přišla... pocity viny jsem měla imervére i jsem si ubližovala no ale teď jsem skončila na prášcích po kterých je mi už všechno tak nějak jedno.i to že jsem teď nedávno zjistila že mi můj kamarád lhal a podváděl mi je ukradený tak moc ty prášky utlumujou. ale nejde to tak donekonečna bohužel :P

2 Bleskobleska Bleskobleska | 21. srpna 2015 v 19:17 | Reagovat

Nezbývá mi nic víc než souhlasit. Sama jsem odmalička bez schopnosti empatie a studená jak psí čumák, a musím přiznat že máš pravdu. Já sama jsem milá až k lidem, které znám dobře a na kterých mi záleží. Co se týče Sherlocka... Nejsi jediná. Já na sebe můžu s radostí prásknout, že bych nejraději doma vlastnila všechny knížky - a že jsem jich už o něm hodně přečetla.

3 Nikea Nikea | 25. srpna 2015 v 18:50 | Reagovat

Ahoj Care ! Moc dlouhooo jsme nebyli ve spojení, máš opravdu krásný dessign na blog ! A tvé články jsou taky super ! Kdyby jsi chtěla být SB, stačí mi dát vědět ! :)

4 Taya Arkatt-Leonnwis, první svého jména Taya Arkatt-Leonnwis, první svého jména | Web | 7. září 2015 v 9:39 | Reagovat

[3]: Díky, Nikeo. Podívám se na Tvůj blog. :)

[2]: Děkuji za názor. A názor na Sherlocka s Tebou pně sdílím.

[1]: Prášky naše problémy nevyřeší, ne věčně. Akorát nám ničí zdraví a to působí další problémy. Měla by ses pokusit najít jiné řešení, někdy pomůže i odstranění negativ z Tvého života. To, co Tě štve ignoruj nebo se od toho odprosti. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Milý návštěvníku,
děkuji, že jsi zavítal na tento blog o jedné zlatavé lvici a její zemi.
Doufám jen, že jsi tu byl spokojen a tvá přítomnost zde nebyla jen ztrátou drahocenného času.
Těším se na tvou další návštěvu.

Na celém blogu carlev15.blog.cz platí přísný ZÁKAZ KOPÍROVÁNÍ jakékoliv mé tvorby bez uvedení zdroje!